NOVEX Design

NOVEX Design staví dřevostavby s využitím moderního specializovaného softwaru z USA. Stavby provádějí zkušení pracovníci s praxí, kterou získali na stavbách v USA a v Norsku. NOVEX Design ve své činnosti využívá poradenství zkušeného norského stavitele.

Naše sesterská firma NOVEX Praha s.r.o. již od roku 1991 dováží ze zahraničí materiály využívané především v USA a Kanadě k výstavbě dřevostaveb.  V posledním období se v návaznosti na tuto aktivitu NOVEX Design soustřeďuje na stavby dřevěných domků. Vycházíme z toho, že v Severní Americe a v severní Evropě jsou dřevostavby naprosto převládajícím způsobem stavby menších staveb, především rodinných domků, chat a garáží. Máme za to, že bychom neměli vynalézat to, co je již vynalezeno a známo. Z tohoto důvodu využíváme dva speciální softwary z USA, kterými vytváříme modely a výkresovou dokumentaci dřevostaveb. Máme certifikaci od dodavatele softwaru na vytváření této dokumentace. Z hlediska praktických postupů vycházíme z originální technologie některých norských firem, dlouhodobě spolupracujeme s norským konzultantem s 40-ti letou praxí v oboru, který domy nejen staví, ale i projektuje a zároveň působí jako soudní znalec v oboru dřevostaveb.

Naše firma NOVEX Design s.r.o. začala uvažovat o výstavbě dřevostaveb v souvislosti s počátkem spolupráce s panem Kjell Thorensenem, manažerem jednoho z nejvýznamnějších výrobců materiálů používaných ve stavebnictví, především však pro dřevostavby. Zároveň jsme začali spolupracovat se zkušeným stavitelem, projektantem a soudním znalcem v jedné osobě, s panem Tor Jan Odbergem. Jejich rada a pomoc významně přispěla k přípravě technických podkladů, výběru materiálu, volby technologie a především přípravy pracovníků, kteří již před tím měli dostatečné zkušenosti v oblasti dřevostaveb, avšak možnost poznání komplexu otázek s tím souvisejících přispěla k jejich dalšímu odbornému růstu. Na snímcích pan Kjell Thorensen a Tor Jan Odberg.

Při realizaci dřevostaveb využíváme vnější obkladové desky Vindtett na stěny a Undertak na střechy domů. Kromě realizace kompletních projektů dřevostaveb je naše firma připravena vybudovat dřevěnou konstrukci, zajistit opláštění stěn a střech, instalaci střešních krytin a instalaci oken a dveří. Stavba je pak předávána v podobě, jak je to patrné z  obrázků